+44 77 80 163 821

Canoeing on Kashubia Surroundings

Kościerzyna

Kościerzyna - Spływy Kajakowe

Kościerzyna to miejscowość, która już od ponad 600 lat cieszy się prawami miejskimi. Miasto, jako jedyne w Europie, może pochwalić się posiadaniem dwóch sanktuariów. Jej lokalizacja sprawia, że co roku zagląda tu mnóstwo turystów, którzy pragną zobaczyć pobliskie jeziora i lasy i zaznać smaku prawdziwych Kaszub, na chwilę odpoczywając od tras kajakowych.

Pozycjami obowiązkowymi do zobaczenia będąc w Kościerzynie zdecydowanie są:

  • Muzeum kolejnictwa – można tu znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących kolejnictwa, przekazanych w przystępny i ciekawy sposób, dodatkowo dając szansę na wybranie się w krótką podróż drezyną.
  • Muzeum Akordeonu – choć instrument ten nie został wynaleziony na Kaszubach, z biegiem czasu zdecydowanie stał się nieodłączną częścią ich kultury. W tym muzeum można przyjrzeć się z bliska historii akordeonu, oraz odkryć jego ukryte piękno podziwiając prawdziwie mistrzowsko wykonane instrumenty.
  • Stary Browar – ta atrakcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom piwa. Dawniej Kościerzyna znana była z produkcji browaru, a ta atrakcja muzealno – kulinarna powstała by upamiętnić ten epizod w historii miasta. Oprócz ciekawostek dotyczących produkcji browaru, które przekaże nam wykwalifikowany przewodnik, czeka tu również degustacja pozwalająca na spróbowanie lokalnych smaków.

Jednak atrakcje mieszczące się w samej Kościerzynie to nie wszystko. Miasto to otoczone jest malowniczymi terenami i mniejszymi wioskami oferującymi równie ciekawe rozrywki, dlatego gdy planuje się kajakową wycieczkę po zakątkach Kaszub wraz z przystankiem w Kościerzynie, warto zarezerwować sobie jeden dodatkowy dzień na zajrzenie do pobliskich miejscowości takich jak Wdzydze Kiszewski, Lipusz, Będomin by w pełni poznać wszystkie uroki tego zakątku Polski.

wróć na górę