+44 77 80 163 821

Canoeing on Kashubia Surroundings

Borsk

Borsk - Spływy Kajakowe

Borsk to położona na południowo – wschodnim brzegu Jeziora Wdzydzkigo wieś kaszubska. Jest to również miejsce gdzie początek swój ma kanał Wdy, dzięki czemu to właśnie tu startuje wiele spływów kajakowych. Jest to idealna lokalizacja na zorganizowanie przyjemnego wieczoru z ogniskiem rozpoczynającego zaplanowaną wycieczkę kajakową. Jednak swoją atrakcyjność dla turystów Borsk zawdzięcza nie tylko idealnemu punktowi do rozpoczęcia przygody z kajakiem, czy atrakcyjnym polom kempingowym.

W Borsku znaleźć można nie tylko miejsca do rozbicia namiotu. Jest tu również wiele ośrodków wypoczynkowych oferujących noclegi i domki letniskowe dla całych rodzin oraz dla większych zorganizowanych grup. Dużą popularnością wśród spędzających tu noce turystów cieszą się wieczorne biesiady przy ognisku, które pomagają wczuć się w klimat Kaszub. Oprócz tego warto również odbyć kilka dłuższych spacerów po pobliskich lasach, których malownicza przyroda oczaruje i pozwoli każdemu odpocząć od zgiełku miasta.

Zatrzymując się w Bosku, warto również odwiedzić oddalone około 15 km od Borska Wdzydze Kiszewskie, do których dostać się można za pomocą auta, lub kajakiem. Znaleźć tam można między innymi zajmujące 22 ha muzeum na świeżym powietrzu. Oferuje ono niepowtarzalną okazję na przyjrzenie się lokalnej architekturze i wczucie się w dawne życie ludzi zamieszkujących te tereny. Oprócz Wdzydz Kiszewski polecamy zajrzeć również na Półwysep Lipa i do Wiela.

wróć na górę