+44 77 80 163 821

Canoeing on Kashubia Surroundings

Wiele

Wiele - Spływy Kajakowe

Wiele mieści się w południowej części Kaszub i zalicza się do ziemi zaborskiej. Miejscowość ta słynie ze swojej bogatej historii oraz jednej z najstarszych parafii kaszubskich. Wielu turystów przybywa tu by podziwiać panoramę rozciągającą się z Białej Góry oraz sławne sanktuarium kalwaryjskie. Położenie i zróżnicowana topografia Wiela ( wzgórza oraz malownicze Jezioro Wielewskie) sprawiły, że ta niewielka miejscowość została lokalnym centrum turystycznym, religijnym i kulturalnym.

W trosce o co roku odwiedzających Wiele turystów, w przeciągu ostatnich lat odbyły się tu liczne projekty mające na celu modernizację infrastruktury turystycznej. Dzięki tym inwestycją obecnie można korzystać tutaj z licznych ciągów pieszo – jezdnych, placu zabaw, parkingów i drewnianej wiaty. Projekty objęły również tereny nadjeziorne pozwalając na dobudowanie tam zaplecza ratowniczo – sanitarnego oraz zadbania o zazielenienie tego obszaru.

Każdego roku w Wielu organizowane są liczne imprezy kulturalne, w których z chęcią udział biorą zarówno turyści jak i lokalni mieszkańcy. Jednymi z najpopularniejszych wydarzeń są: Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Turniej Gawędziarzy Kaszub i Kociewia oraz Letnie Falowanie.

Dzięki swojej lokalizacji wielu kajakowiczów biorących udział w kilku dniowych spływach kajakowych odkłada kajaki na bok na jeden dzień, by nie tylko odpocząć, ale i zajrzeć do tej wyjątkowej miejscowości.

wróć na górę